Home / Lajme / Maqedoni / Sela ka një ‘selam’ për Zaevin

Sela ka një ‘selam’ për Zaevin

Kreu i Aleancës Ziadin Sela  në intervistën për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në.

“Në qoftë se dëshiron të luajë korekt LSDM në këtë fazë, minimumin që duhet të bëjë është të ruajë neutralitetin karshi partnerëve në qeveri, që hëpërhë nuk e shoh. Shpresojmë që LSDM do të këndellet dhe këtë gjë duhet ta dëshmojë duke nxjerrë kandidatura, sepse ndryshe nuk kemi pse të mos bëjmë kalkulime tjera me partitë politike”, ka thënë Sela.

x

Check Also

Gruevski:S’jemi kundër shqiptarëve e as kundër ligjit për gjuhët

Pas nëntë viteve, ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka qenë mysafir në ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com