Home / Tripa / Ndryshe / Fjalët e fundit të Princesësh Diana

Fjalët e fundit të Princesësh Diana

Princeshë Diana është një nga personazhet më të përfolura të Familjes Mbretërore, edhe pse nuk jeton më.

Ajo lindi më 1 korrik të vitit 1961 dhe ishte bashkëshortja e Charles, Princit të Wellsit. Diana në këtë martesë lindi edhe dy fëmijët e saj, Princin Ëilliam dhe Harry, të cilët janë trashëgimtarë të familjes mbretërore. Princeshë Diana vdiq  në 31 gusht të vitit 1997,  në një aksident të rëndë automobilistik,  kur ajo ishte 36……
Tetova Jonë:

Leave a Reply

x

Check Also

30 Gusht, bota shenoi Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve

TEPELENË : Në Shqipëri, rreth 6,000 vetë humbën jetën gjatë komunizmit, ekzekutuar ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com