Ndryshe

I pastrehu gjen 300 mijë euro në aeroport

Një person i cili gjeti qindra mijëra euro në aeroportin Charles de Gaulle në Francë, thuhet se ka qenë një i pastrehë, transmeton Klan Kosova. Policia lokale deklaruan se ata e njohën personin në fjalë përmes kamerave pasi e kishin parë ...

Read More »

Këto janë 10 vendet e mundshme ku ka ekzistuar qytetërimi i Atlantidës

Në librin e fundit të David Hatcher Childress ka krijuar një koleksion të gjerë të një materiali interesant ku i ka caktuar 10 vende në të cilën dyshohet se civilizimi i Atlandidës ka ekzistuar. AZORET Platon duke cituar priftërinjtë egjiptian ...

Read More »

Era Rusi: E rraha të dashurin sepse dyshoja se më tradhtoi

Këngëtarja Era Rusi ka befasuar me deklaratën e saj sot në emisionin “Thumb”. E pyetur nëse është xheloze në një marrëdhënie, Era Rusi tregoi një histori kur ndodhej në lokal me ish-të dashurin. “Personi në fjalë nuk më kishte dhënë ...

Read More »

Goditet me bërryl në ballë, pëson lëndim të tmerrshëm

Një luftëtar i sportit Muay Thai, ka pësuar thyerje të kafkës, pasi u godit me bërryl gjatë një gare në Tajlandë. Lëndimi, që ndodhi në stadiumin Patong të Tajlandës këtë të hënë, bëri që luftëtari francez, i njohur me emrin ...

Read More »

Gjen një shumë parash në rrugë, i pastrehu bën diçka të pabesueshme

Një burrë i pastrehë në rrugët e Glasgow, priti për orë të tëra në shi për të ruajtur një shumë prej 450 paund, që i përkisnin një të panjohuri. James John McGeown i pa paratë brenda një qeseje të mbetur ...

Read More »

E rrallë, kur intelektualët reagonin për bursën e Lasgush Poradecit

Në periudhën e punimit të doktorraturës, Lasgush Poradeci u përball me një problem ekonomik pasi iu hoq edhe bursa që merrte nga ministri i atëhershëm i Arsimit. Një prej intelektualëve të njohur elbasanas në këtë situatë mendoi t’i kërkonte ndihmë ...

Read More »

10 vendet për t’u vizituar në 2018-ën

Gjigantët e Lonely Planet kanë publikuar listën me 10 vendet europiane, për t’u vizituar gjatë vitit 2018. Mes shumë destiancioneve, përmenden edhe 2 të tilla në Gadishullin e Ballkanit, konkretisht në Malin e Zi dhe Kroaci. Lonely Planet është botuesi ...

Read More »

FOTO të rralla: Rivarrimi i Naim Frashërit nga italianët në 1940

Fotot e arkivit italian “Luce” dëshmojnë ceremoninë e rivarrimit të Frashërit në Tiranë në vitin 1940. Pas ceremonisë së zhvilluar në vitin 1937 kur eshtrat e poetit u sollën nga Stambolli për t’u rivarrosur në Tiranë, italianët vendosin vendosin t’i ...

Read More »

Pistoleta që do të përdorin ushtarët amerikanë

Pas një procesi të gjatë përzgjedhjeje, ushtria amerikane  ka filluar të shpërndajë një armë të re mes trupave, pistoletën Sauer XM17. Kjo armë do të zëvendësojë beretën M9 të përdorur që nga 1986. Më konkretisht, XM17 dhe versioni me përmasa ...

Read More »

Flirtimi i stjuardesave ka një kod sekret

Stjuardesat kanë një kod sekret për të biseduar nëse u pëlqen një prej pasagjerëve. Në këtë mënyrë ata bisedojnë me njëra-tjetrën lirshëm sepse askush tjetër nuk mund ta kuptojë bisedën e tyre me kode. Nëse stjuardesat mendojnë se pasagjeri në ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com