Home / Sport

Sport

Nuk ka qetësi për Romela Begajn.

Nuk ka qetësi për Romela Begajn. Peshëngritësja shqiptare e cila vetëm pak muaj më parë u kurorëzua kampione e botës në stilin e shkëputjes ka rezultuar pozitive me doping. Sipas informacioneve lajmi është dërguar në Federatën Shqiptare të Peshëngritjes nga ...

Read More »

Real Madridi më afër mbijetesës se sa titullit me pikë, Barcelona trofeun në ‘xhep’

Titulli në La Liga duket se është në xhepin e Barcelonës, ndërsa fazën e parë e ka mbyllur në mënyrë pothuajse perfekt. Kush do ta kishte imagjinuar që kjo situatë do të vinte pas ndeshjeve të Superkupës ndaj Real Madridi. ...

Read More »

Dortmund e përjashton, Aubameyang te Arsenal për 56 milionë euro

Sipas Guillem Balague, sulmuesi i Borussia Dormtund, Pierre-Emerick Aubameyang është shumë pranë transferimit te Arsenal, që do të kushtojë plot £53milionë. Aubameyang nuk u grumbullua me skuadrën e Borussia Dortmund për sfidën e kësaj të diele ndaj Ëolfsburg, e përfunduar ...

Read More »

Gjendet i vdekur ish-futbollisti shqiptar Leonard Qesari

Rreth orës 05:25 të ditës së sotme, në lagjen “Nr.4” është gjetur i pajetë mbi trotuar, Leonard Qesari, ish futbollist. Sipas versionit zyrtar të policisë, 61-vjeçari ka rënë nga shkallët e katit të 6 të pallatit ku banonte. Leonard Qesari ...

Read More »

Yerry Mina blerjen më e re nga Barcelona

Barcelona ka prezantuar dhe zyrtarisht blerjen më të re, mbrojtësin kolumbian Yerry Mina. 23 vjeçari la brazilianët e Palmeiras për tu transferuar në “Camp Nou”, me katalanasit që paguan plot 11.8 milionë euro në arkat e klubit brazilian. Gjatë prezantimit, ...

Read More »

Përforcimi i ri i Milanit ka ofertë nga Kina

Gazzetta dello Sport” raporton se një klub nga Kina – pa iu bërë të ditur emri – ka paraqitur ofertë për transferimin e tij. Lucas Biglia ka ofertë për largim nga Milan. Mesfushori erdhi si përforcim i ri gjatë verës ...

Read More »

Kroacia mposht Serbinë me 10 gola diferencë

Mbreme ka filluar Kampionati Europian në hendboll, i cili do të mbahet në Kroaci deri më 28 shkurt. Derbi i xhiros së parë u luajt në mes Kroacisë dhe Serbisë. Kroatët ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe fituan ...

Read More »

Majlinda Kelmendi bën një gjest të madh: Shet numrin e Medaljes së Artë për ilaqe të fëmijëve me kancer

Majlinda Kelmendi Fituesja e medaljes së Artë në Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi e cila është gjithashtu edhe Ambasadorja e Care for Kosovo Kids, shkroi një mesazh të veçantë duke i ftuar të gjithë që t’i bashkohen iniciativës së komunitetit të ...

Read More »

Trajneri i Barcelonës nuk i kursen lëvdatat për yjet Suarez dhe Messi

Lionel Messi është lojtari më i mirë në gjithë botën, ndërsa vuajtja e Luis Suarezit për të shënuar gola asnjëherë nuk ka qenë problem për Barcelonë, thotë Ernesto Valverde. Njeriu në krye të “Camp Nou” ka thënë: “Messi është lojtari ...

Read More »

Sadiku drejt Turqisë

Sipas raportimeve në mediat turke, thuhet se Armando Sadiku mund t’I bashkohet skuadrës të qytetit të Stambollit, Basaksehir. Nëse ndodh transferimi, atëherë 26-vjeçari do të përfitojë rreth 900 mijë euro në sezon. Sadiku aktualisht është në pronësi të Legia e ...

Read More »