Home / Showbiz / Showbiz Lajme

Showbiz Lajme

Ermal Mamaqi e pyet për ushqim të shëndetshëm, Elvana Gjata bën veprimin epik

Edhe pse kohët e fundit e ka zhvendosur karrierën e saj jashtë kufijve shqiptar Elvana Gjata është parë së fundmi në Shqipëri. Ajo duket se do të jetë pjesë e emisionit “Xing me Ermalin”, ndërsa aktori i humorit Ermal Mamaqi ...

Read More »

Luana Vjollca si “peshk”, në Milano duket perfekt

Luana Vjollca nuk di të ndalet së frekuentuari vende të ndryshme të botës. Së fundi, prezantuesja e emisionit “Shiko kush luan”, ka shkuar për një vizitë në Milano të Italisë. “Netë me shi në Milano”, ka shkruar ajo krahas fotografisë ...

Read More »

E veshur me të kuqe dhe kërcim seksi: Kështu ia uron ditëlindjen Aurela Hoxha të dashurit

Pas ndarjes nga ish bashkëshorti, Aurela Hoxha nuk bëri më publike ndonjë lidhje të re. Edhe pse e ka pranuar publikisht se është në një marrëdhënie të re, duket se modelja ka vendosur ta ruajë jetën private sa më shumë ...

Read More »

Marina Vjollca kthehet në e kran më shpejt nga sa pritej

Nëse ju kishte munguar Marina Vjollca në ekran, kini mundësi ta rishikoni më shpejt nga sa mendohej. Spektakli i shumë përfolur  “C’est la vie”  i cili moderohej nga bukuroshje Vjollca, vazhdon ende surprizat. Pas zgjedhjes së  dyshes fituese,  Kristi Karkanaqe ...

Read More »

Detaje nga dasma private e Stresit me Keisin

Keisi është vajza nga Tirana që studion në Kanada, që duket se i ka rrëmbyer zemrën një “bad boy” si Arkimed Lushaj, i cili në muzikë njihet si Stresi. Reperi 31-vjeçar, pasi ka rrëfyer fejesën e fshehtë pas tre vitesh ...

Read More »

Gjatë 2018-ës këto yje priten të bëhen nëna (Foto)

Lajmet për shtatzënitë e VIP-ave janë ato që tërheqin më shumë vëmendje. Disa e kanë për herë të parë prindërimin, të tjerë gëzojnë fëmijët e tjerë të familjes me një motër ose vëlla të vogël. Dhe, sa për 2017-tën, nuk ...

Read More »

Pas fejesës i shtohen fansat, Granit Xhaka “sfidon” Encën

Numri i ndjekësve në Instagram është kthyer në një mani për VIP-at sit ë huaj ashtu edhe shqiptarë. Të gjithë duan të kenë sa më shumë ndjekës dhe pëlqime, por kurorën si “Mbretëresha e Instagramit” deri më sot e ka ...

Read More »

U raportua se është në lidhje me Majkun, reagimi i modeles do t’iu befasojë (Foto)

Valbona Bajraktari është një nga modelet më seksi në trojet shqiptare. Bukuroshja nga Peja në një prononcim për “Albanienshowbiz” ka thënë që ajo nuk ka qenë as nuk është në lidhje me reperin kosovar Majk. “’Katilja’ e Majk jam vetëm ...

Read More »

Fytyrës së Gjikos i ndodh diçka e papritur gjatë pushimeve (Foto)

Çifti simpatik Elita dhe Gjiko kanë disa ditë që i kanë lënë obligimet në Kosovë dhe kanë Reperi i njohur Gjiko dhe e dashura e tij, Elita Rudi, i kanë dhënë së fundmi vetes një pushim të merituar. Ata po ...

Read More »

Nora Istrefi dhe Roberti kanë qenë të kurorëzuar shumë kohë më parë?!

Askush nuk e ka ditur, por NoraIstrefi dhe Robert Berisha kanë qenë të kurorëzuar shumë kohë më parë, para se të bënin dasmën. I ftuar pasditen e sotme në “Rudina” në Tv Klan, Robertika rrëfyer këtë sekret që s’e dinte askush. Një histori që ...

Read More »