Home / Showbiz / Lifestyle

Lifestyle

Bashkë prej 18 vitesh, Eneda Tarifa dhe burri i saj i japin fund martesës…

Një prej historive më jetëgjata mes artistësh mund të ketë marrë fund. Eneda Tarifa dhe partneri i saj prej shumë vitesh, Erjon Zaloshnja, mund të mos i kenë punët mirë bashkë. Burime për Anabel.al tregojnë se çifti nuk shikohen më ...

Read More »

Prostituta tregon sa zgjat seksi me një të virgjër

Punonjësja e seksit Sarah Greenmore, ka folur për atë që ndodh brenda dyerve të një shtëpie publike. Sarah, nga Nevada e SHBA-ve duke folur për klientët e saj ka pranuar se ka shkuar edhe me 7 burra brenda një nate ...

Read More »

Seks me shefin apo me ish-in, shpjegimi i ëndrrave erotike

A e dini se në ëndrrat që kanë të bëjnë me seksin në të vërtetë nuk bëhet fjalë për të? Kur ëndërroni një takim seksual, truri juaj përpiqet për të ju drejtuar në disa ndjenja të tjera të komplikuara që ...

Read More »

Këto janë momentet kur një femër ka më shumë nevojë për seks

Ka disa momente, kur më shumë se të tjerat, një femër mund të marrë kënaqësi maksimale nga marrëdhënia seksuale apo kur ajo vërtet ka nevojë për afeksion në shtrat. Ja cilat janë” Para një prezantimi të rëndësishëm Studimet tregojnë se ...

Read More »

Studim/ Femrat duan që seksi të zgjasë 25 minuta, por në fakt…

Kur flasim për seksin, pritshmëria dhe realiteti mund të kenë dy përfundime të kundërta. Një anketë e pak kohëve më parë mbi kohëzgajtjen e seksit është shembull perfekt i kësaj. Hulumtimi ka anketuar 3836 meshkuj dhe femra. I ka pyetur sa ...

Read More »

Flasin gjinekologët: Këto janë rreziqet e seksit anal

Çfarë ndodh në një dhomë mes çiftit duket se mbetet aty, por janë studimetdhe hulumtimet shkencore qofshin online apo në kushte anonimati ato që nxjerrin të dhëna duke hedhur dritë në shumë fusha, një prej tyre dhe seksi anal. Studimi ...

Read More »

Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit

Shpesh themi që meshkujt “për një moment bëhen budallenj” kur e shohin një femër shumë të bukur. Duket që tani ka edhe mbështetje shkencore për këtë. Hulumtimet e reja tregojnë që madje edhe vetëm përmendja e emrit të femrës mund ...

Read More »

Pse nuk mund ta gjejmë dhe ta kemi dashurinë që kërkojmë?

Dashuria e vërtetë na bën të ndihemi të pambrojtur. Një marrëdhënie e re është territor i paeksploruar dhe shumica prej nesh kanë frikën natyrore të të panjohurës. 1. Kur bini në dashuri, do të thotë se po merrni një rrezik ...

Read More »

Sot dita më e dëshpëruar e vitit

Sot është e Hëna Blu, ose siç njihet ndryshe dita më e dëshpëruar e vitit. Janari mund të ndihet si një nga muajt më të zymtë të vitit. Kur është e Hëna Blu për vitin 2018? Dita është shpikur si ...

Read More »

10 gjërat që nuk të interesojnë më pasi ke kaluar 30 vjet

Kur je adoleshente deri në të njëzetat, çdo gjë e përjeton më shumë se në çdo moshë. Është hera e parë për shumë përvoja që u ndodh të gjithëve para se të rriten. Por, ndërsa vazhdon të rritesh, nuk je ...

Read More »