Home / Lajme / Opinione

Opinione

Aliu: Bekim Maksuti të dorëhiqet, ofendoi rininë shqiptare dhe u tregua alogjik

Po bën xhiron e internetit gafa që bëri zëvendës ministri i Mbrojtjes në Maqedoni, Bekim Maksuti duke thënë se “Meshari i Gjon Buzukut” e ka shkruar Marin Barleti. Pas këtij skandali, kanë qenë të shumtë ata që kanë kërkuar dorëheqjen ...

Read More »

Ta barazosh Fetain me Tarçullovskin!

Ta barazosh Fetain me Tarçullovskin, të dënuarin e Gjykatës së Hagës e që u bë edhe deputet, është njëjtë sikurse ta barazosh Ramush Haradinajn me Millosheviqin. Krahasimi nuk është i tepruar, jo. Sepse vetëm gjyqësori i shkapërderdhur i Maqedonisë dëshiron ...

Read More »

Mirëmëngjes trishtim!

Kimete BERISHA   Qe, jam vetëm këtu nën jorgan, asnjë zë nuk po dëgjohet veç uji në xhezve që po vlon dhe një fëmijë që po e thërret nanën e vet m’ia la b.thën. Sa ëndrra, sa fjala, sa natë ...

Read More »

Jo Rep. e Maqedonisë së Veriut apo e Epërme, por Rep. Maqedonia e Re

Arben LLALLA Disa vite më parë kemi thënë në mediat e shkruara dhe në TV që do të ishte më e pranueshme që Republika e Maqedonisë të quhet, Republika e Maqedonisë së Re se sa emër tjetër që do të ...

Read More »

Strategjia e LSDM-së ,,Përçajë dhe sundo”

Shkruan: Shefik Duraku Deri sa Bdi dhe Aleanca zhvillojnë ,,luftë” mediale se kush do udhëheqë me dikasterin e Shëndetsisë,Lsdm-ja veç më është duke udhëhequr atë dikaster përmes zv.Ministrit dhe normisht sa më shumë të zgjatë kjo situatë aq më mirë ...

Read More »

Festat kombëtare të nëntorit, shpresat, dhe pritjet e rëndësishme

Krahas urimeve të shumta të këtyre datave me vlerë të veçant, populli shqiptarë anekënd botës besoj se pret diqka më ndryshe. Pritje ndryshe do të ishte bashkimi dhe befasit pozitive jo vetëm prej yjeve të estradës, intelektualëve e studentëve, por ...

Read More »

Liridon Bajrami: Un nuk jam rritur si fëmijet e tjerë sepse në zemren time ka Kujtime dhe Amanete të Deshmorve

Nga Liridon Bajrami (Djali i Deshmorit Ismet Bajrami) Na fal Komandant se lot jan kta edhe mundë të dalin Ata që ndjej në shpirtë njerzit nuk mundë tma ndalin Na fal se më shum emrin se sa Amanetin ta kan ...

Read More »

Pse rivotohet sot vetëm në një vendvotim në komunën e Çairit në Shkup?!

Abdulla Mehmeti Një pjesë e banorëve të Komunës së Çairit, sot votojnë për herë të tretë në kuadër të zgjedhjeve vendore të 15 tetorit të këtij viti (rivotimi u mbajt më 29 tetor), në vendvotimin nr. 2901, pasi që Gjykata ...

Read More »

Bejtulla Kamberi: Arsimi shtylla e shoqërisë!

Shkruan: Bejtulla Kamberi Duhet të inspirojmë mësuesit që ata të ndezin një dritë në shkolla, ose duhet të ndezin një zjarr. Sepse është e rëndësishme të kuptohet se nuk edukohet vetëm mendja, por edhe zemra dhe kjo është më kryesorja. ...

Read More »

Aleanca e vetmja fituese e zgjedhjeve lokale

Shkruan Shefik Duraku Aleanca për shqiptarët si një parti relativisht e re dhe që gjatë gjithë kohës është përballur me vështërsi nga themelimi i saj fillimisht si LrPdsh e pastaj koalicioni Aleanca për Shqiptarët në zgjedhjet parlamentare 2016 që rezultoj ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com