Home / Lajme / Kronikë e zezë

Kronikë e zezë

Aksident i tmerrshëm tronditi Maqedoninë,një i vdekur katër të lënduar rëndë

Një aksident i tmerrshëm me pasoja vdekjeprurëse e tronditi Maqedoninë këtë pasdite Një person mbeti i vdekur ndërsa 4 të tjerë janë me lëndime të rënda si pasojë e në një aksidenti rrugor që ndodhi në orën 17.20 në rrugën ...

Read More »

Çegran, plagoset një 33 vjeçar

Tridhjetë e shtatëvjeçari L.S., banor i fshatit Çegran dje në orën 15:33 tek vendi i quajtur “Gropa” në fshatin Negotinë-Gostivar, pas grindjes me E.E. (33) nga i njëjti fshat i cili ka kullotur dhen, i është afruar pistoletës deri te ...

Read More »

Një mjek nga Klinika për Toksikologji është ther me thikë duke ardhur në punë

Një mjek nga Klinika për Toksikologji, mbrëmë rreth orës 19:30, është ther me thikë në hyrje të Qendrës Klinike “Nënë Tereza”, duke ardhur në punë. Rastin  për MIA-n e ka konfirmuar drejtori i Klinikës për Toksikologji Niko Beçarovski, sipas të ...

Read More »

Vdes një foshnje në Shuto Orizarë

Një foshnjë ka vdekur në Shuto Orizarë tre ditë pas lindjes. Siç kumtoi MPB-ja, nëna dje ka vërejtur se diçka nuk është në rregull me foshnjen, ka thirrë Ndihmë urgjente mjekësore, por mjeku e ka konstatuar vdekjen. Rastin e ka ...

Read More »

Një grua e vdekur gjindet në një banesë në Shkup

Pas denoncimit paraprak nga qytetarë, pjesëtarë të brigadës zjarrfikëse nga Shkupi kanë gjetur një grua të vdekur në një banesë në rrugën “Dimitrie Çupovski”. Siç informoi MPB-ja, banorët mbrëmë janë paraqitur në shërbimin zjarrfikës pasi kanë ndjerë erë të pakëndshme ...

Read More »

Ndërron jetë ish-kryetari i Këshillit për Radiodifuzion

Zoran Stefanovski (1963), përgjegjës për monitorimin e mediave në sektorin për marrëdhënie me publikun në qeveri, ka humbur jetën në aksident komunikacioni që ka ndodhur mesnatën e sotme në Shkup. Deri te aksidenti ka ardhur kur Stefanovski me automobilin e ...

Read More »

Vetëplagoset 10-vjeçari nga Gostivari duke lozur me plumba në shtëpinë e gjyshit

10-vjeçari nga Gostivari, duke nxehur disa plumba me një mjet ngjitës, ka lënduar gishtin tregues. I mituri është transportuar në Qendrën medicinale-Shkup, përcjell Fol. Siç kumtoi MPB, dje rreth orës 21:00 në fshatin Zubovcë të Gostivarit, 10-vjeçari, përderisa ishte në shtëpinë ...

Read More »

Konfirmohet vdekja e futbollistit në Shkup

Personi M.J. që sot rreth orës 18 ishte qëlluar me 4-5 plumba në kokë dhe qafë, në kafene në rrugën “Vlladimir Komarov”, në Aerodrom është dërguar në Klinikën për kirurgji “Shën Naumi i Ohrit”, pa shenja jete, informojnë nga ky ...

Read More »

Sot varrimi i 16 vjeçarit nga Xhepçishti i vrarë në Danimark

Kufoma e 16 vjeçarit Servet Abdija ka aritur në vendlindje-në fshatin Xhepçisht dhe familja Abdija bën të ditur se varimi i Servetit do të bëhet sot pas namazit të iqindisë. Përndryshe Serveti u gjetë i vdekur para dy javësh në ...

Read More »

Vdes imami Iljaz Rrahmani, dijetari i cili nuk pyeste as per komunizmin

Ka ndërruar jetë në moshën 95 vjecare imami Iljaz Rrahmani – Sekiraqa, i cili kishte sherbyer si imam dhe mesues për shumë dekada. Mulla Iljas efendi Rrahmani u lind më 15.05.1923 në fshatin Sharban dhe pas dy viteve zhvendoset me ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com