Home / Lajme

Lajme

I dehuri drejton veturën në krahun tjetër të rrugës

Policia në Tiranë ka ndaluar një ngasës të veturës, i cili ishte tejet i dehur dhe qarkullonte në krahun e kundërt të lëvizjes. Policia ka publikuar edhe një video, duke thënë se është gjest i pa pranishëm. “Drejton mjetin në ...

Read More »

Zvicra burgos dhe i ndalon hyrjen për 10 vjet shqiptarit

Një shqiptar 30-vjeçar është dënuar me dy vjet burg pasi që gjatë vitit 2017, rreth gjashtë muaj para se të arrestohej, ka bërë tregti me heroinë. Gjykata Penale e Lucernit, Zvicër, krahas dënimit të përmendur, i ka dhënë shqiptarit edhe masën ...

Read More »

Rasti “Monstra”, prokuroria ka sjellë dëshmitarë të rrejshëm, thotë Raufi

Avokati i rastit “ Monstra”, Naser Raufi, në emisionin “Pa teklif” ka sqaruar se si prokuroria manovroi që me dëshmitarë të rrejshëm dhe pa prova të fajësojë të akuzuarit për këtë rast. Ai thotë se vihet në diskutim se… Avokati ...

Read More »

Çka po gatuan lideri i PDSH, Menduh Thaçi?

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi së fundi nuk është ekspozuar në media. Ai po qëndron larg tyre, duke qëndruar me struktura partiake, por edhe në rrethin familjar. Thaçi nuk ka folur edhe për zërat se partia e tij do të ...

Read More »

Probleme të Maqedonisë, çështja e emrit dhe marrëdhëniet ndëretnike, 2018 vit i kthesave historike

Problemet reale të Maqedonisë janë çështja e emrit dhe marrëdhëniet ndëretnike, dhe pa zgjidhjen e emrit nuk mund të bëhet pjesë NATO-së dhe BE-së, sepse Greqia do ta bllokonte çdo proces të integrimeve euro-atlantike të Maqedonisë, kështu vlerëson për Zhurnal, ...

Read More »

Sot voton Istogu për të parin e komunës

Sot qytetarët e Istogut me të drejtë vote, do të votojnë për të zgjedhur të parin e komunës së tyre. Në garë për kryetar të Istogut janë Haki Rugova i LDK-së dhe Gani Dreshaj i AAK-së. Kjo është hera e ...

Read More »

Gjermania: Kërcënimet terroriste islamike po vijnë edhe nga gratë e fëmijët

Autoritetet gjermane të sigurisë kanë identifikuar qindra gra dhe minorenë si kërcënime të mundshme islamike, të gatshëm për të kryer sulme terroriste në Gjermani. Shefi gjerman i Shërbimeve Sekrete, Hans-Georg Maassen kohët e fundit , ka theksuar rrezikun në rritje ...

Read More »

Ky do të jetë ministri i ri pa resor në Qeverinë Zaev

Ministri i ri pa resor vjen nga qyteti i Delçevës e ai është Aksel Ahmedovski i cili do ta zëvendësojë Samka Ibraimovskin i cili do të bëhet deputet. Ahmedovski është nënkryetar i partisë për emancipim të romëve, ndërsa me profesion ...

Read More »

Refugjatja shqiptare tregon se si i shpëtoi përdhunimit nga serbët (Video)

Kosovë 1999 – Refugjatët shqiptarë përshkruajnë momentet e tmerrit që i kishin përjetuar gjatë dëbimit nga Kosova në vitin 1999. Një refugjate shqiptare përshkruan momentin kur policia serbe u përpoq të dhunonte një femër shqiptare, por ajo u shpëtua nga ...

Read More »

Sela: Fetain po e dënojnë, sepse më shpëtoi

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela gjatë këtyre ditëve është në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku po realizon takime me mërgatën shqiptare që jeton dhe vepron atje. Në organizimin e Qendrës Shqiptaro-Amerikane në SHBA, i pyetur nga mërgimtarët ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com