Home / Femra / Modë

Modë

As bionde as brune. Është koha të provojmë bionden e mjaltit

Bjondia e mjaltit është ekuilibri perfekt për një kafe të shndritshme dhe të pasur si dhe një biondeje vibrante. Kjo nuancë okësh na bën të dukemi sikur na ka puthur dielli, sikur sapo jemi kthyer nga pushimet tropikale ose sikur ...

Read More »

Njihuni me trendin e Vjeshtë-Dimër 2017-2018 (FOTO)

Tashmë, look-u nude nuk skandalizon më askënd. Edhe në këtë sezon stilistët kanë krijuar veshje të cilat nxjerrin në pah feminilitetin dhe sensualitetin. Koleksionet Vjeshtë-Dimër 17-18 zbulojnë një pjesë të mirë të këmbëve, krahëve dhe ndonjëherë më tepër se aq. ...

Read More »

Miss Shqipëria 2017, vajzat nisin garën e bukurisë, finalja në 16 qershor

Miss Shqipëria 2017, në edicionin e saj të 19 po vazhdon rrugëtimin tradicional në favor të promovimit të vlerave turistike  të Shqipërisë, si një nga qëllimet e hershme të këtij formati. Vajzat konkurrente pasi kanë pëfunduar turin në plazhin e ...

Read More »

Takat e larta, të jesh në modë pa vuajtur

Këpucët me takë sigurisht që na bëjnë të ndihemi më të bukura dhe më joshëse, por për fat të keq kanë një çmim për të paguar: dhimbjen dhe fryrjen e këmbëve. Por ja se si të kufizoni këto dëme dhe të ...

Read More »

Fustani i kreatores shqiptare me prejardhje nga Maqedonia prezantohet në Japoni

Kreacioni i kreatores dhe modeles me prejardhje nga Maqedonia, Vjosa Jusufi prezantohet këto ditë në billbordet e qyteteve të mëdha të Japonisë me protagonisten kryesore super modelen dhe aktoren e të gjitha kohërave Carmen Dell’ Orefice. Super modelja dhe aktorja ...

Read More »

Vathët trend për pranverën e 2017 janë me imitim të gurrit të çmuar

Plotësojnë në perfeksion edhe veshjet më të thjeshta, duke i dhënë dritë fytyrës dhe dhurojnë një pamje të sofistikuar edhe kur visheni me xhinse. Vathët nuk janë kot mes bizhuterive më të dashura të femrave. Tendencat e pranverës flasin qartë: ...

Read More »

Tatuazhet pas veshit, trendi i fundit

Edhe pse  një vend jo shumë i dukshëm, lëkura pas veshit pranë rrënjëve të flokëve është shndërruar në vendin ideal për tatuazhe. Tatuzhet e vogla dhe me kuptim janë shumë më tepër estetike se ato që zënë një hapësirë të ...

Read More »

Fustani kreatores kosovare në Oscar (VIDEO)

Kosova ditë e më shumë po tregon se është një vend i talentëve të mëdhenjë në shumë fusha të artit. Një tjetër sukses në këtë aspekt është arritur së fundmi në modë nga kreatorja Kaona Duriqi. Fustani i krijuar nga ...

Read More »

Modeli i duhur i syzeve të diellit për çdo formë fytyre

Rregullat e arta të përzgjedhjes së syzeve të diellit janë tre: t’ju shkojë, të jetë funksional dhe modern. Skeleti i syzeve duhet të jetë i përshtatshëm, nuk duhet ta kalojë harkun e hundës, duhet të jetë në proporcion me krahët ...

Read More »

Kur burgu të sjellë famën, ish i burgosuri tani model

Jeremy Meeks, ishte i burgosuri më seksi në SHBA që u bë i famshëm në rrjete sociale përmes fotografisë së tij të bërë në polici në vitin 2014. Ai menjëherë pas lirimit nga burgu, ka pasur kërkesa për tu bërë ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com