Home / Femra / Bukuri dhe kujdes

Bukuri dhe kujdes

Dietat më të mira për 2018

Kalimi i festave, teprimi me ushqimin sigurisht që mund të kenë sjellë disa kilogramë më tepër, dhe duhet të kthehemi në format e mëparshme. Dietologët kanë disa dieta efektive për këtë vit. Ekspertët thonë se rreth 30-30% e peshës që ...

Read More »

10 tendencat më të përhapura të kirurgjisë plastike gjatë 2017-ës

Siç të gjithë e dimë tashmë, shumica e grave ëndërrojnë t’i ngjajnë një gruaje tjetër, sigurisht, të famshme. Shumë femra në Amerikë synojnë Melania Makeover për t’u bërë si Melania Trump ndërsa kohët e fundit e gjithë vëmendja ka shkuar ...

Read More »

As bionde as brune. Është koha të provojmë bionden e mjaltit

Bjondia e mjaltit është ekuilibri perfekt për një kafe të shndritshme dhe të pasur si dhe një biondeje vibrante. Kjo nuancë okësh na bën të dukemi sikur na ka puthur dielli, sikur sapo jemi kthyer nga pushimet tropikale ose sikur ...

Read More »

Receta natyrale për rritjen e thonjve

Të gjitha këto procedura manikyrash që po bëni rregullisht po dëmtojnë ngadalë thonjtë tuaj. Vizita në sallonin e thonjve një herë ose dy herë në javë nuk mund të jetë një shenjë e mirë. Plus, disa gra madje shkojnë me ...

Read More »

Kjo është mënyra e vetme që buzëkuqi t’ju zgjasë gjatë gjithë ditës

Buzëkuqi është produkti kozmetik më i shituri i të gjithave kohërave. Me një traditë të lashtë që daton 5000 vjet më parë, që nga koha e qytetërimit babilonas ai është shndërruar në armën sekrete të të gjitha femrave. Pavarësisht gjendjes ...

Read More »

Tri arsye pse nuk duhet të vishni take të larta?

Ekspertët tregojnë për tre problemet më të zakonshme që mund të ndodhin pasi të vishni këpucë me take larta për një kohë të gjatë. 1. Ënjtja e eshtrave Fjala është për rritje anormale të eshtrave, fillimisht në gishtin e madh. ...

Read More »

Vaji i kokosit për ten më të mirë të fytyrës

Për t’u mbrojtur nga rrezet e dëmshme të diellit, mos harroni “të pajiseni” edhe me krem me numër sa më të madh të faktorit mbrojtës, por njëherësh duhet që të shikoni përmbajtjen e tij. Një gjë e tillë duhet bërë ...

Read More »

Tendencat e grimit për sezonin pranverë-verë 2017

Frymëzuar nga pasarelat më të mëdha ku në tendencat e pranverës 2017 mbizotëron grimi metalik, ju këshillojmë disa truke dhe mjetet e nevojshme për të realizuar ‘’look-un’’ tuaj për këtë stinë. Sigurisht që elementi kryesor për një pamje të bukur ...

Read More »

Maska me kafe që rigjeneron lëkurën e fytyrës

Këshillat popullore, me kalimin e kohës, po zëvendësojnë edhe industrinë e kozmetikës. Sigurisht, për atë kategori njerëzish me të ardhura të papërballueshme për të eksperimentuar me produktet e shtrenjta të bukurisë. Për ju që përpiqeni vetë, po sjellim maskën e ...

Read More »

Si të parandaloni yndyrosjen e tepërt të flokëve

Njësoj si lëkura dhe flokët e yndurshëm kërkojnë një kujdes specific. Nuk mund ta imagjinoni se sa shqetësuese ëshë të kesh vetëm 12 orë me flokë të lara dhe të tjerët të mendojnë se keni 3 ditë pa u larë. ...

Read More »