Home / Femra

Femra

As bionde as brune. Është koha të provojmë bionden e mjaltit

Bjondia e mjaltit është ekuilibri perfekt për një kafe të shndritshme dhe të pasur si dhe një biondeje vibrante. Kjo nuancë okësh na bën të dukemi sikur na ka puthur dielli, sikur sapo jemi kthyer nga pushimet tropikale ose sikur ...

Read More »

Prej moshës 2 vjeçare, fëmijët të flenë vetëm

Studime të ndryshme kanë rihapur debatin se kur bebet duhet të fillojnë të flenë në dhomën e tyre përderisa nuk ka ndonjë kohë specifike se kur duhet të largohet fëmija nga dhoma e prindërve dhe të flejë në dhomën e ...

Read More »

Receta natyrale për rritjen e thonjve

Të gjitha këto procedura manikyrash që po bëni rregullisht po dëmtojnë ngadalë thonjtë tuaj. Vizita në sallonin e thonjve një herë ose dy herë në javë nuk mund të jetë një shenjë e mirë. Plus, disa gra madje shkojnë me ...

Read More »

Si të gatujamë – Pite Me Molle

Përbërësit 500 gr petë të gatshme për pite 6 mollë 200 gr gjalpë i shkrirë 100 gr arra të bluara 4 lugë sheqer 4 lugë (thërrime buke) 1 lugë kanellë rrush të tharë   Për sherbetin: 700 gr sheqer 1 ...

Read More »

Kjo është mënyra e vetme që buzëkuqi t’ju zgjasë gjatë gjithë ditës

Buzëkuqi është produkti kozmetik më i shituri i të gjithave kohërave. Me një traditë të lashtë që daton 5000 vjet më parë, që nga koha e qytetërimit babilonas ai është shndërruar në armën sekrete të të gjitha femrave. Pavarësisht gjendjes ...

Read More »

Shqiptarja që u martua me djalin zezak, braktiset nga familja dhe ‘masakrohet’ në rrjetet sociale (FOTO)

Një vajzë shqiptare shkoi për studime në Londër dhe atje njohu dashurinë e jetës, Henrin. Sic tregon ajo pas shumë vitesh si miq Henri i kishte bërë pyetjen “Të besdis ngjyra ime”. Përgjigja e saj ishte një puthje. Pas dy ...

Read More »

Ndëshkimi fizik e bën fëmijën agresiv

​Të qëllosh me shuplakë fëmijët kur bëjnë gabime mund t’i bëjë ata adoleshentë agresivë. Një kërkim i ri shkencor ka treguar se të vegjlit që janë rrahur nga prindërit kanë më shumë gjasë që të jenë agresivë pas moshës 10 ...

Read More »

Tri arsye pse nuk duhet të vishni take të larta?

Ekspertët tregojnë për tre problemet më të zakonshme që mund të ndodhin pasi të vishni këpucë me take larta për një kohë të gjatë. 1. Ënjtja e eshtrave Fjala është për rritje anormale të eshtrave, fillimisht në gishtin e madh. ...

Read More »

Çfarë është tokofobia, frika nga shtatzënia dhe sa të rrezikuara janë gratë ta përjetojnë

Quhet tokofobi dhe i referohemi frikës, madje mund të themi terrorit që një grua mund të ndiejë ndaj shtatzanisë dhe lindjes së fëmijës. Në këtë rast nuk mund të themi se mungon instikti i nënës, por ajo refuzon në mënyrë ...

Read More »

Njihuni me trendin e Vjeshtë-Dimër 2017-2018 (FOTO)

Tashmë, look-u nude nuk skandalizon më askënd. Edhe në këtë sezon stilistët kanë krijuar veshje të cilat nxjerrin në pah feminilitetin dhe sensualitetin. Koleksionet Vjeshtë-Dimër 17-18 zbulojnë një pjesë të mirë të këmbëve, krahëve dhe ndonjëherë më tepër se aq. ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com