Home / Art dhe Kulturë

Art dhe Kulturë

Tenton të bllokojë tështimën, thyen hundën

Të mbyllësh gojën dhe hundët në momentin që tështin, nuk këshillohet nga mjekët. Një 34-vjeçar britanik është shembulli i duhur se përse nuk duhet bërë kjo. Mjekët e një spitali në Leicester u habitën me rastin e 34-vjeçarit, emri i ...

Read More »

Çfarë po i vret aktoret e filmave porno?

4 aktore të filmave me “pullë të kuqe” kanë humbur jetën vetëm në 3 muajt e fundit. Policia amerikane ka hedhur tezën e vetëvrasjes. Rasti i fundit ishte ai 20-vjeçares Olivia Nova, e njohur edhe me emrin e artit, Alexis ...

Read More »

Kallakut tallet me Dua Lipën në Instagarm, komenti i saj është “epik”

Gjyshja e Bes Kallakut duket se e ka marrë me shumë qejf hapjen e Instagramit dhe postimet e komentet e saj të shkrijnë së qeshuri. Së fundmi ajo ka komentuar në një foto të Dua Lipës, teksa i thotë se ...

Read More »

Nëna 43-vjeçare e 7 fëmijëve ngatërrohet me vajzën e saj që mbush 23 vjet (Foto)

Këto dy femra qëndrojnë pranë njëra-tjetrës dhe pozojnë para objektivit të aparatit. Njëra është nëna Jessica (43), dhe tjetra është vajza e saj Alissa (23). Megjithatë, kur të tjerët i shikojnë për herë të parë, nuk munden menjëherë t’ia qëllojnë ...

Read More »

Gazetarja harron se tavolina është prej xhami, hap këmbët dhe skandalizon shikuesit (Video)

Gazetarja televizive italiane në TG 5, ishe ulur para një tavoline qelqi dhe këtë fakt e kishte harruar krejtësisht. Po të ishte e vetëdijshme se tavolina është e tejdukshme me siguri që shikuesve nuk do iu dhuronte skenen e pamjes ...

Read More »

Hoxha Elvis Naçi nga Shqipëria ‘godet’ Shefqet Krasniqin: Jo, nuk është haram me shku n’deti (Video)

I ftuar si mysafir në emisionin n’Kosovë Show, është hoxha i njohur nga Shqipëria, Elvis Naçi. Ai ka folur për plot gjëra, përfshirë edhe debatin e fundit në Shqipëri për pozicionin e gruas, shkruan Gazeta NewBorn Hoxha Elvis Naçi, është ...

Read More »

Beteja e vdekjes: Dy gjarpërinjtë gjigantë filmohen teksa sulmojnë njëri-tjetrin në kopshtin e shtëpisë

Një video është bërë virale në internet, ku shikohen dy gjarpërinj gjigantë teksa sulmojnë njëri-tjetrin për vdekje. Gjarpërinjtë venomus jane filmuar nga një person në Australi, dhe e gjithë ngjarja ka ndodhur në kopshtin e shtëpisë.

Read More »

30 fotot më të bukura në botë nga dasmat

Faqja Fearless Photographers, që grumbullon punën e fotografëve të dasmave në mbarë borën ka zbuluar së fundi seleksionin e fotove të saj të përzgjedhura. Nga 10 mijë klishe të depozituara në këtë faqe 137 kanë parë dritën jeshile. Ndërsa Huff Post ...

Read More »

Njëmbëdhjetë shfaqjet televizive të cilat ju mund t’i ndiqni në një ditë

Nëse jeni të lodhur nga opera të pafundme, Bright Side ka gjetur 11 mini-miniera të mahnitshme për ju që do të mund t’i përfundoni së shikuari brenda një dite ose edhe më pak. Pra, hapni qesen tuaj të kokoshkave, qëndroni ...

Read More »

Personi që e kishte shpikur automjetin me ujë vritet në rrethana misterioze (Video)

Shpikësi i automjetit me ujë në kohën kur ndodhej në një restaurant kishte bërtitur “Ata më helmuan”. A jeni të vetëdijshëm që makinat me ujë kanë ekzistuar vite më parë? Nëse jo, atëherë kjo çështje nuk është mbuluar nga të ...

Read More »