Home / Showbiz / Showbiz Lajme / Bernarda finaliste në Top Model Internacional në Bruksel
Loading...

Bernarda finaliste në Top Model Internacional në Bruksel

Bernarda Finaliste në TopModel Internacional në Bruksel Modelet, fillimisht duhet të jenë ‘model’ në jetën e tyre të përditshme, këtë më mire na e argumenton vet modelja nga Kosova Bernadeta Anna Nikollbibaj, ku vepron me shumë përkushtim dhe dashuri për modelizëm , megjith atë nuk e len anësh profesionin e saj të mjeksis.

Atraktive, joshëse, e zgjuar, mund të krijojë jetën e vet ashtu siç dëshiron dhe bën zgjedhjet të cilat kohën e vet do t’ia bëjnë më të bukur dhe më të vlefshme për ta jetuar…

Mrekullohet me karakteret njerëzore siç janë përzemërsia dhe zemërgjerësia, si dhe me njerëzit të cilët vendimet e veta njerëzore i marrin me zemër, e jo në bazë të kalkulimeve apo interesave.

E lindur në Zvicër me prejardhje nga Kosova , një gjatësi 1.70 cm, me një trup përfekt, pa ndonjë ndërhyrje kirurgjike, këto tipare e bejn modelen të vaçant , dhe shumë të kerkuar nga kompani mode në Zvicër, ajo tashmë konkurente edhe ne Top Model Internacional që do të mbahet në Bruksel. Por në këtë konkurs Bernadeta Anna Nikollbibaj tashmë është finalist.

 

x

Check Also

Marina Vjollca kthehet në e kran më shpejt nga sa pritej

Nëse ju kishte munguar Marina Vjollca në ekran, kini mundësi ta rishikoni ...