Home / Author Archives: TetovaJone.com

Author Archives: TetovaJone.com

Ija e Bes Kallakut/ “Gjyshja kërkon të dashur”

Bes Kallaku e ka bërë gjyshen e tij të famshme pas postimeve të vazhdueshme që bën me të dhe më pas i publikon në rrjete sociale. Ndërkohë ditën e sotme ai ka treguar se Ija ka marrë “famë ndërkombëtare”, pasi ...

Read More »

I dehuri drejton veturën në krahun tjetër të rrugës

Policia në Tiranë ka ndaluar një ngasës të veturës, i cili ishte tejet i dehur dhe qarkullonte në krahun e kundërt të lëvizjes. Policia ka publikuar edhe një video, duke thënë se është gjest i pa pranishëm. “Drejton mjetin në ...

Read More »

Si të dallohet qumështi i mirë?

Qumështi dhe produktet e tjera të qumështit si djathi, jogurti dhe kosi janë produkte që konsumohen në baza ditore. Ato konsumohen për vetitë e larta ushqyese që kanë. Si për shembull vitaminën A dhe D, proteina, fosfor, magnez, kalcium, vitamina ...

Read More »

Facebook me buton të ri për të ndaluar shokët e bezdisshëm

Të gjithë e kemi një mikë në rrjetin social “Facebook” që bënë tërë kohën postime edhe madje për temat fare pa interes për juve, apo ua bllokon “faqen e të rejave” me postime të tij. Por ti i ke aq ...

Read More »

Formacionet e mundshme: Bournemouth – Liverpool

Skuadra e Liverpoolit udhëton për në Bournemouth, për t’u takuar me këtë të fundit. Ndeshja do të nis nga ora 17 e 30, e vlefshme për xhiron e 18-të në Premierligë. Më poshtë i keni formacionet e mundshme, shkruan IndeksOnline. ...

Read More »

Kjo është biografia e Beethovenit

Më 16 dhjetor të vitit 1770, në Këln, lindi Ludëig van Beethoven, kompozitor e pianist, figurë e rëndësishme në tranzicionin midis epokave klasike dhe romantike të muzikës, i cili mbetet nga më të famshmit dhe më me ndikim i të ...

Read More »

Cila është mosha e duhur që fëmijët të mësojnë gjuhë të huaja

Gjuha e huaj është një dilemë e madhe për prindërit, pasi ata nuk e dinë me siguri se cila është mosha e përshtatshme që një fëmijë të mësojë një gjuhë të huaj. Sa më shpejt, aq më e lehtë është ...

Read More »

Zvicra burgos dhe i ndalon hyrjen për 10 vjet shqiptarit

Një shqiptar 30-vjeçar është dënuar me dy vjet burg pasi që gjatë vitit 2017, rreth gjashtë muaj para se të arrestohej, ka bërë tregti me heroinë. Gjykata Penale e Lucernit, Zvicër, krahas dënimit të përmendur, i ka dhënë shqiptarit edhe masën ...

Read More »

Rasti “Monstra”, prokuroria ka sjellë dëshmitarë të rrejshëm, thotë Raufi

Avokati i rastit “ Monstra”, Naser Raufi, në emisionin “Pa teklif” ka sqaruar se si prokuroria manovroi që me dëshmitarë të rrejshëm dhe pa prova të fajësojë të akuzuarit për këtë rast. Ai thotë se vihet në diskutim se… Avokati ...

Read More »

Çka po gatuan lideri i PDSH, Menduh Thaçi?

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi së fundi nuk është ekspozuar në media. Ai po qëndron larg tyre, duke qëndruar me struktura partiake, por edhe në rrethin familjar. Thaçi nuk ka folur edhe për zërat se partia e tij do të ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com